ویژه های مهامکس

FE-SEM ZEISS Sigma 300

مدت زمان تخمینی
22تا 30روز کاری
هزینه به ازای هر نمونه
۱,۹۰۰,۰۰۰ ریال
مبلغ ۹٪ مالیات بر‌ ارزش افزوده به هزینه کل اضافه می‌شود.

شرایط خاص و نکات مهم در ارسال نمونه

در مواردی که همراه انالیز FESEM آنالیز EDX هم سفارش داده می شود پیک مربوط به طلا به دلیل اماده سازی نمونه دیده می شود. در صورتیکه تمایل به عدم مشاهده پیک طلا هستیدحتما در فرم اعلام شود. چون باید از نمونه بدون آماده سازی با هزینه جانبی استفاده شود.

درباره آنالیز

میکروسکوپ الکترونی زایس (ZEISS Sigma 300)

میکروسکوپ FESEM الکترونی زایس (ZEISS Sigma 300)، با تابش پرتو الکترونی متمرکز ، نمونه ها را اسکن کرده و تصاویر به دست آمده از آن را به همراه اطلاعات مربوط به توپوگرافی در اختیار کاربر قرار می­دهد. با بکارگیری FE-SEMs (میکروسکوپ های SEM گسیل میدانی) زایس، امکان تهیه تصاویر دقیق با وضوح بالا از سطح نمونه فراهم شده است.

میکروسکوپ الکترونی  FESEM یک میکروسکوپ الکترونی روبشی با میدان فشاری متغیر است که به کاربر توانایی ثبت تصاویر با بهترین کیفیت و بالاترین رزولوشن SEM توسط دو گروه الکترون‌های بازگشتی (BS)، و الکترون ثانویه (SE) ارائه می­دهد. این دستگاه قابلیت تصویربرداری از انواع نمونه­ ها مانند ذرات، سطوح، نانوساختارها در علم مواد، نیمه­هادی­ها یا نمونه­های پزشکی، بیولوژیکی و زمین­شناسی را دارد. در این میکروسکوپ، با بکارگیری فناوری گسیل میدانی (Field Emission) میتوان از ساختارهای متنوعی نظیر میکرو ذرات و یا نانوساختارها تصاویری با کیفیت بالا تصویربرداری نمود. این میکروسکوپ Sigma از فرآیند ۴ مرحله ای نیمه اتوماتیک بهره می گیرد که به کاربر امکان ثبت تصاویر در زمان کوتاه تر را می دهد

توانایی­های دستگاه FESEM مدل ZEISS Sigma 300 :

  • تصاویر با کیفیت بالا
  • دستگاه Sigma ZEISS دارای آخرین تکنولوژی تشخیص و مشخصه­ یابی انواع نمونه­ ها می ­باشد.
  • این دستگاه قابلیت مشخصه­ یابی ترکیبات، کریستالوگرافی و توپوگرافی سطح با آشکارساز بک اسکتر ((annular backscatter detector (aBSD) را دارد.
  • سرعت بالاتر نسبت به دیگر دستگاه FESEM
  • بهره­ مندی از نسل جدید آشکارسازهای الکترون ثانویه
  • رزولوشن ۳۰ KV= 1 nm     ۱ KV = 1.6 nm     ۱۵ KV= 1 nm
  •  مجهز به SE و BSE
  • بالاترین سرعت اسکن : ۵۰ ns/pixle